تردمیل جی کی اکسر،خرید تردمیل جی کی اکسر،فروش تردمیل جی کی اکسر،قیمت تردمیل جی کی اکسر
نکات ایمنی در هنگام ورزش با تردمیل
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 12:37

تردمیل، وسیله ورزشی پر طرفداری است. اما ضمن استفاده از این وسیله یا هر دستگاه ورزشی دیگری باید نکاتی را رعایت کنید که هرگز از کار با آن دستگاه پشیمان نشوید. انجام این تمهیدات وقت زیادی از شما نمی گیرد، اما خیلی به نفع تان است.

 نکات ایمنی در هنگام ورزش با تردمیل

ابتدا با چگونگی عملکرد و کنترل دستگاه آشنا بشوید.

از فروشنده یا مربی اطلاعات کافی کسب کنید. محل دکمه خاموش و روشن ، تنظیم شیب، و در صورت وجود توقف اضطراری رابدانید.

محل ایمنی دستگاه را پیدا کنید و آن را مورد استفاده قرار بدهید.معمولا این دکمه در وسط صفحه قرار دارد.

با سرعت مناسب بدوید. قبل از ایستادن روی دستگاه برنامه کنترل دستی را در حالت فعال بگذارید. ابتدا با سرعت 3 تا 5 کیلومتر ورزش خود را شروع کنید.

در شروع کار دسته ها را بگیرید. وقتی به حرکت تسمه زیر پایتان عادت کردید دسته ها را ول کنید و دست ها را با حرکات پا هماهنگ سازید. درست مثل راه رفتن معمولی.

سرعت را ناگهان بالا نبرید تا تعادلتان به هم نخورد. در هنگام افزایش سرعت، یک در جه یک درجه بالا بروید و با هر درجه چند گام بردارید تا ریتم راه رفتنتان با دستگاه هماهنگ شود.

حتما قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم کنید و با برنامه پیش بروید.

وقتی با کار بر روی دستگاه عادت کردید، تمرینات اینتروال را آغاز کنید. یعنی چند دقیقه سرعت خود را بالا ببرید و بعد استراحت پویا داشته باشید. با سرعت کم راه بروید. در هنگام ورزش یک بطری آب و حوله دم دست خود بگذارید و هر چند دقیقه یک بار آب بنوشید وعرقتان را خشک کنید تا دچار گرمازدگی و کم آبی بدن نشوید.

در حین ورزش دم و بازدم عمیق داشته باشید. بافت ها به اکسیژن تازه نیاز دارند. در غیر این صورت پس از ورزش دچار گرفتگی، کوفتگی و اسپاسم خواهید شد.


چگونگی نگهداری از تردمیل
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 11:15

تردمیل یکی از بهترین دستگاه ها برای ورزش هوازی و چربی سوزی است. تردمیل های مختلفی با شکل ها و کارآیی های متنوع ای وجود دارد. اگر از این دستگاه بیش از حد کار بکشید یا از آن به شکل نامناسب استفاده کنید، مثل هر وسیله دیگر ممکن است پس مدتی نیاز به تعمیر پیدا کند. اما باید هشدارهای این دستگاه را قبل از اینکه کاملا خراب بشود را بشناسیم و به موقع اقدام به تعمیر کنیم.

چگونگی نگهداری از تردمیل

1. اگر روی دستگاه مشغول ورزش هستید و بدون دست زدن به آن متوجه شدید سرعت تردمیل تغییر کرد، ابتدا تنظیمات آن را چک کنید. شاید کسی برنامه خاصی به دستگاه داده است. در غیر این صورت به سراغ تسمه بروید. روی تسمه نباید هیچ برآمدگی یا پیچ و خمی مشاهده شود. اگر خمیدگی روی تسمه ایجاد شده باشد می بایست تسمه را عوض کنید. اگر در حین کار ناگهان دستگاه از کار افتاد باید حتما تعمیرکار تردمیل شما را ببیند زیرا احتمالا موتور دستگاه دچار مشکل شده است.

2. اگر در حین ورزش با تردمیل احساس لغزش کردید ممکن تنظیم دستگاه به هم خورده باشد. در این صورت هم تعمیر کار باید بیاید و تسمه دستگاه شما را تنظیم کند. اگر تسمه تردمیل بیش از حد سفت شده باشد امکان سرخوردگی افزایش پیدا می کند. برای اطمینان از سفت نبودن تسمه آن را از قسمت وسط کمی بالا بیاورید. بین تسمه و عرشه می بایست شکاف 2تا 3 اینچی به چشم بخورد. در غیر این صورت تسمه زیادی سفت است و باید دوباره تنظیم شود.

3. اگر در هنکام ورزش اشکالی در صفحه نمایش یا همان مانیتور دستگاه دیدید، باید اول سیم ها را بررسی کنید. گاهی قطعی از سیم دستگاه است و باید سیم ها را عوض کرد. ضمن اینکه می توانید آهنربای دستگاه را تست کنید. آهنربا روی چرخ لنگر قرار دارد. آن را بردارید و دوباره سر جایش بگذارید. ممکن است آهنربا از دستگاه جدا شده باشد. اگر با این کارها باز هم مانیتور درست نشد، آن را ریست کنید. کافی است سیم آن را از پریز بکشید و دوباره به برق بزنید.

4. ممکن است دستگاه بدی سوختگی بدهد. در این حالت هر چه سریع تر تردمیل را خاموش کرده و از برق بکشید. دلائل مختلفی ممکن است سبب ایجاد بو بشود. مثل اصطکاک کف و پشت دستگاه یا قطعی در موتور و سیم کشی و.... به هر حال در اولین فرصت تعمیرکار را خبر کنید.

5. ممکن است حس کنید تسمه داغ شده است. در این صورت تردمیل را باید روغن کاری کنید تا اصطکاک میان کف و تسمه به حد متعادل برسد. اگر این اصطکاک خیلی بالا باشد، دستگاه به طور اتوماتیک خاموش خواهد شد. در بدترین حالت مجبور به تعویض تسمه خواهید شد.

6. وقتی موتور به کل کار نکند، شاید ناچار شوید آن را عوض کنید. در این صورت ممکن است تعمیر دستگاه هزینه بیشتری داشته باشد. کار نکردن یاضعف موتور بدترین حالتی است که می تواند برای هر دستگاهی، حتی اتومبیل شخصی شما اتفاق بیفتد. تردمیل هایی که با آخرین درجه سرعت کار می کنند، مدار چرخششان دچار خرابی می شود. موتور یا مدار چرخش به یک تعمیرکار حرفه ای نیاز دارد.

مهم ترین مسئله این است که هر چه زودتر متوجه آسیب دیدگی دستگاه خود بشوید و اقدام به رفع مشکل بکنید تا دچار مشکلات جدی تری نشوید.


آیا عرق کردن روی تردمیل نشانه کاهش وزن است؟
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 11:15

اگر بر روی تردمیل خود با سرعت در حال دویدن هستید و عرق زیادی بر پوست بدنتان نشسته است، این بدان معنی نیست که چربی یا کالری زیادی از دست داده اید. معمولا اغلب تردمیل ها بر روی صفحه مانیتور خود مقدار کالری سوزانده شده را نشان می دهند.

از دست دادن کالری به سرعت، مدت زمان ورزش و شیب دستگاه که یک مقاومت محسوب می شود، بستگی دارد. همیشه غلبه بر یک مقاومت انرژی بیشتری از بدن می گیرد. بنابراین گاهی شیب دستگاه را تغییر بدهید تا نیروی بدنتان به چالش کشیده شود.

آیا عرق کردن روی تردمیل نشانه کاهش وزن است؟

به هرحال آنچه شما در حین عرق کردن بر روی دستگاه تردمیل از دست می دهید، فقط آب بدنتان است. به همین متخصصین ورزش توصیه می کنند حتما در زمان ورزش آب کافی بنوشید.

از دست رفتن آب بدن موجب پایین آمدن سطح الکترولیت بدن می شود. در نتیجه اکسیژن کافی به بافت ها و عضلات نمی رسد. به همین خاطر بعد از ورزش احساس کوفتگی، گرفتگی عضلات و درد شدید می کنید.

البته عرق ریختن دمای بدن را پایین آورده و پوست را مرطوب نگه می دارد، در نتیجه عکس العمل خوبی محسوب می شود. اما باید در حین کار با تردمیل در زمان هایی که سرعتتان کم تر می شود حتما آب بنوشید تا مقدار آب از دست رفته جبران بشود.

اگر هم جز افرادی هستید که تعرق کمی دارند اصلا نگران نباشید. چون فقط آب از دست نمی دهید و این هیچ ربطی به کالری سوزاندن ندارد. به طور کلی به عرق کردن فکر نکنید و تمرکزتان را بر روی شدت و زمان تمرین بگذارید.

هر چه بیشتر ورزش کنید تعرق بدنتان متعادل تر می شود.

هرگز برای لاغر شدن گن های سفت وچیزهایی نظیر آن نپوشید. چون این پوشش اشتباه از جریان خون در بدن جلوگیری می کند و به شما آسیب می رساند.


مزایا و معایب انواع تردمیل
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 11:15

برای انتخاب بهترین تردمیل چه خانگی و چه باشگاهی و چه انواع دیگری از تردمیل که کمتر رواج دارند مثل تردمیل های تاشو باید مزایا و معایب آن را بدانید تا در انتخاب خود دچار مشکل نشوید.

مزایا و معایب انواع تردمیل

تردمیل های خانگی

استفاده از تردمیل خانگی برای افرادی که مایل به تمرین در خانه بدون رفتن به باشگاه و صرف وقت و هزینه اضافی هستند گزینه مناسبی ست.با در نظر گرفتن بودجه ای بین 1 تا 10میلیون تومان می توان اقدام به خرید تردمیل خانگی با قابلیت های مختلف کرد در این جا مزایا و معایب این نوع تردمیل را به صورت مختصر بررسی میکنیم.

مزایای تردمیل های خانگی

وزن سبک : طرح کوچکتر و فریم سبک تردمیل های خانگی آنها را برای قرارگیری در مکانهای کوچکتر مناسب کرده، اغلب این تردمیل ها تاشو هستند و برای حرکت دادن راحت تر چرخهایی نیز دارند.

قیمت مناسب : قیمت تردمیل های خانگی اغلب مناسب هستند و با در نظر گرفتن بودجه کمتری قادر به خرید آن خواهید بود.

کم مصرف بودن : تردمیل های خانگی نسبت به نوع باشگاهی آن از لحاظ مصرف برق به صرفه تر هستند و هزینه کمی دارند.

معایب تردمیل های خانگی

ویژگی های خاص کمتر: اغلب تردمیل های خانگی دارای سیستم ام.پی.تری و صفحه نمایش ال.سی.دی هستند.اما تردمیل های تجاری علاوه بر این امکانات قابلیت اتصال به اینترنت دارند و برخی دیگر از تکنولوژی های پیشرفته را نیز دارا هستند که نوع خانگی آن فاقد این قابلیت هاست.

ضمانت نامه : تعداد کمی از برندها هستند که گارانتی طولانی مدت برای تردمیل های نوع خانگی ارائه می دهند و اغلب تردمیل های تجاری دارای ضمانت های طولانی تری هستند.

تردمیل های باشگاهی

تردمیل های نوع تجاری آنهایی هستند که در باشگاههای ورزشی وجود دارند و بسیار مورد علاقه ورزشکاران می باشند. آنها همچنین قابلیت استفاده در تمام طول روز را دارند.این دستگاهها بسیار با دوام و با کیفیت اند و با بودجه ای بین 2 تا 12 میلیون می توان اقدام به خرید آنها کرد.

مزایای تردمیل های باشگاهی

سرگرمی : اغلب تردمیل های باشگاهی برنامه های تمرین متفاوت و خلاقانه ای دارند،صفحه نمایش رنگی و لمسی و امکان اتصال به اینترنت و ویژگی های سرگرم کننده از امکانات دیگر تردمیل های باشگاهی ست.

اندازه بزرگتر و ظرفیت وزن بالاتر: این نوع از تردمیل ها با داشتن عرشه پهن تر نسبت به نوع خانگی آن و ظرفیت وزن تا 180 کیلوگرم برای تمرین هر فردی به راحتی مناسب است.

دوام شاسی : تردمیل های تجاری نسبت به نوع خانگی محکم تر هستند و دوام بیشتری دارند.

محیط بزرگتر تمرین : سایز بزرگ تسمه در این نوع، فضایی برای انجام یک تمرین امن تر و با امکان ضربه گیری بیشتر را فراهم میکند.

معایب تردمیل های باشگاهی

اندازه : تردمیل های باشگاهی دارای اندازه های بزرگتر هستند و از آنجایی که تاشو نیستند جابجایی و انبار کردن آنها مشکل است.

قیمت : قیمت تردمیل های تجاری اغلب بالاتر از تردمیل های خانگی ست بنابراین حتما باید هنگام خرید به این نکته توجه داشت که این قیمت بالا با ویژگی های اضافی دستگاه هماهنگی داشته باشد.

تردمیل های تاشو(فشرده)

این نوع از تردمیل آنهایی هستند که به سادگی تا می شوند و جای کمی می گیرند.تردمیل تاشو برای کسانی مناسب است که در منزل فضای کافی برای ورزش کردن را ندارند در نتیجه بعد از تمرین می توانند آن را جمع کنند.

مزایای تردمیل های تاشو(فشرده)

حمل و نقل ساده : این تردمیل ها بسیار باریک هستند و فضای کمی را اشغال می کنند و به راحتی می توان آنها را زیر تخت جای داد و از آنجایی که اغلب آنها دارای چرخ هستند جا به جا کردنشان هم کار دشواری نیست.

قیمت مناسب : تردمیل تاشواز ارزانترین دستگاههای بدنسازی موجود در بازار هستند.

معایب تردمیل های تاشو(فشرده)

موتور سبک : چون این تردمیل ها تاشو هستند در نتیجه برای ایجاد این فشردگی نسبت به انواع دیگر تردمیل ها موتورهای سبکتری دارند.

پایداری کمتر : اغلب تردمیلهای فشرده چون ثابت نیستند و وزن سبکی دارند هنگام استفاده دچار لرزش می شوند.


تردمیل برای چه افرادی مضر است؟
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 11:14

تردمیل از اصلی ترین و پر طرفدار ترین لوازم ورزشی خانگی محسوب می شود. که به استفاده از آن می توان در خانه به ورزش های هوازی پرداخت .این دستگاه به دلیل راحتی دراستفاده وعدم نیاز به آموزشی خاص در بین مردم طرفداران بسیاری دارد و ورزش با آن برای همه افراد مفید و موثر است. فقط عده کمی از اشخاص به دلیل داشتن مشکلات خاصی نباید از تردمیل استفاده کنند.

تردمیل برای چه افرادی مضر است

 افراد سالمند، کسانی که مشکلات پوکی استخوان و مفاصل دارند، مببتلایان به زانو درد شدید ، کسانی که پای پرانتزی دارند ، افرادی که جراحیهای کمر و گردن انجام داده اند و افرادی که دچار پیچ خوردگی های مکرر پا می شوند نباید از این دستگاه ورزشی استفاده کنند.البته خانم های باردار و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی نیز حتما باید پیش از استفاده تردمیل با پزشکی متخصص مشورت کرده تا در صورت تائید و انجام تستهای مورد نیاز و اعلام حداکثر سرعت مجاز دویدن و ضربان قلب ،اقدام به استفاده کنند .

دستگاه تردمیل می تواند حتی برای کسانی که دچار سکته مغزی شده اند جهت باز توانی مفید واقع شود.


چرا نباید تردمیل دست دوم بخریم؟
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 12:7

همه تردمیل های خانگی برای وزن مشخصی ساخته شده اند و افراد بالای آن وزن نباید بر روی دستگاه بروند. در این صورت، موتور دستگاه به شدت آسیب می بیند. شاید در همان لحظه سالم به نظر برسد ولی احتمالا موتور نیم سوز شده و مدتی بعد با مشکل مواجه خواهید شد. وقتی شما تردمیل دست دوم می خرید اطلاع ندارید صاحب قبلی چگونه از دستگاه استفاده کرده است.

چرا نباید تردمیل دست دوم بخریم

ممکن است مهمانی با وزن زیاد به منزل آنها رفته باشد و میزبان بدون توجه به توان وسیله اش به او اجازه استفاده از آن را داده باشد. بنابراین حتی اگر صاحب قبلی و شما از نظر وزنی به هم نزدیک باشید باز هم آن دستگاه قابل اعتماد نیست.

همچنین در مورد زمان استفاده از تردمیل خانگی، کاربر باید دقت کند، در هر بار استفاده بیش از 40 دقیقه بر روی تردمیل خود ندود. شما نمی دانید صاحب قبلی به چه ترتیبی از آن استفاده کرده است.

از همه این ها گذشته تردمیل یک وسیله اصطحکاکی است. اگر مصرف کننده به طور مرتب تسمه را به خوبی روغن کاری نکرده باشد، پس از 2 سال می بایست بعضی از قطعات آن به ویژه تسمه تعویض بشود. این کار برای شما بین 200 تا 400 هزار تومان هزینه دارد.

با خرید یک تردمیل دسته دوم شما از خدمات پس از فروش و ضمانت دستگاه محروم می شوید و ممکن است به دردسر بیفتید. به همین خاطر ما خرید دستگاه دسته دوم را به شما توصیه نمی کنیم.


لاغری با تردمیل (مخصوص افراد چاق)
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 12:7

هدف بسیاری از افراد از انجام فعالیتهای ورزشی بهبود سلامت جسمانی ست اما عده ای دیگر علاوه بر این هدف در جستجوی رسیدن به ظاهری ایده آل و موجه هستند و در این بین اشخاصی نیز وجود دارند که از بالا بودن بیش از حد وزن خود رنج میبرند و علاوه بر آن تمایل زیادی به ورزش کردن ندارند.اما برای رسیدن به این هدف باید شیوه زندگی خود را تا حد زیادی تغییر داد و بهبود بخشید .

از آنجایی که تردمیل جزء بهترین و موثرترین دستگاههای ورزشی شناخته شده می باشد بنابراین در این مطلب روشهایی را ذکر میکنیم که باعث سوزاندن کالری و چربی اضافه بدن و رسیدن به وزن ایده آل با استفاده از این دستگاه میباشد.

لاغری با تردمیل (مخصوص افراد چاق)

البته در این مطلب برای رسیدن به هدف فوق که به ظاهر مشکل میباشد از روشهای ساده تری استفاده میشود .قابل ذکر است که تردمیل دستگاهی ست که بدلیل قابلیت تغییر سرعت و شیب دستگاه یکی از موثرترین وسیله ها برای کاهش وزن می باشد.

با افزایش سرعت تردمیل در فواصل زمانی مشخص به سوزاندن چربی اضافه بدن خود کمک کنید به این ترتیب که در ابتدا به مدت 5 دقیقه بر روی سطح تردمیل با سرعت کم راه بروید تا بدن شما گرم شود.سپس به مدت 15 دقیقه به آرامی بدوید و در انتها برای سرد کردن بدن خود و برگشتن به حالت اولیه مجددا 5 دقیقه راه بروید.

افزایش شیب تردمیل همانند بالا رفتن از تپه و کوه باعث از دست دادن کالری زیاد و همچنین سوزاندن چربی اضافی بدن میشود.به این ترتیب که مدت 3 دقیقه بر روی سطح صاف تردمیل (شیب 0 درصد)راه بروید.سپس هر 3 دقیقه یک بار شیب دستگاه را 1 درصد اضافه کرده تا به شیب 4 درصد برسید سپس به روشی که در قبل ذکر شد به عقب برگردید تا دوباره شیب دستگاه به 1 درصد رسیده و در انتها برای سرد کردن و برگشتن به حالت اولیه بدن 3 دقیقه بر روی سطح صاف با شیب صفر راه بروید.

اطلاع از ضربان قلب خود امری ضروری و واجب در حین استفاده از دستگاه تردمیل می باشد. توجه به این مقوله در مدت زمان انجام فعالیت ورزشی مقدار شدت و فشار تمرین ناشی از حرکات مختلف را به شما نشان میدهد. آنچه باید به آن توجه شود این است که بدانید در کدام سطح به روش بهتر و موثرتری چربی سوزی صورت میگیرد.

همچنین میتوانید در طول تمرین هندریلس را رها کنید زیرا این روش بدن شما را وادار میکند که فعالیت بیشتری داشته باشد و در نتیجه به کاهش بیشتر و سریعتر وزن کمک میکند.البته در ابتدا مطمئن شوید که در سرعت بالا در صورت نیاز میتوانید به موقع هندرلیس را در اختیار بگیرید.

اگر هر هفته به طور مستمر تمرینات هفته گذشته را تکرار کنید بدن خود را با تمرینات تکراری هفته های قبل تطبیق داده اید و در نتیجه از انجام تمرینات به نتیجه ی دلخواهتان نخواهید رسید پس برای دستیابی به هدف مطلوب از انجام تمرینات تکراری در هفته های متوالی پرهیز کنید حتی میتوانید در بین تمرینات از تجهیزات ورزشی دیگر نظیر دوچرخه ورزشی ثابت نیز استفاده کنید.با انجام این موارد از سازگاری بدن خود با تمرینی خاص جلوگیری مینمایید.

همچنین برای رسیدن به نتیجه نهایی و هدف مطلوب خود هیچگاه به مدت طولانی و با سرعت بالا و شیب زیاد تمرین نکنید زیرا نه تنها باعث کاهش وزن نمیشود بلکه سبب بروز مشکلات جدی برای ماهیچه ها و سایر اندامهای بدن میگردد.

با استفاده از موارد ذکر شده در متن فوق میتوانید از دست دادن چربی اضافه بدن خود را در حین تمرین با تردمیل به بالاترین میزان برسانید و در مدت زمان کوتاه تر به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.


تردمیل باعث فعالیت کدام قسمتهای بدن میشود؟
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 12:7

این دستگاه به دلیل اینکه هنگام استفاده از آن با تمامی اندامهای بدن کار میکند یکی از بهترین ورزشهای قلبی عروقی محسوب میگردد و باعث تاثیر بسزایی بر روی بسیاری ازارگانهای بدن می شود که در زیر به شرح مختصری از آن میپردازیم.

بیشترین قسمت تحت تاثیر در هنگام استفاده از تردمیل ماهیچه های پشت و جلوی ران می باشند همچنین افزایش شیب تردمیل فشار موجود بر همسترینگ و سرینی را نیز زیاد کرده که باعث سفت شدن عضلات در این قسمتها میشود.

در هنگام استفاده ازتردمیل، ماهیچه های باسن همزمان با همسترینگ فعالیت می کنندو با هر قدم بر روی تردمیل، ماهیچه های مفصل نشیمنگاه فعالیت و انبساط و انقباض میکنند.

در این فعالیتها ماهیچه های گاسترونیومس و سولیس( پشت ساق) پا نیز درگیر هستند،همچنین راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل برماهیچه های تیب آلیس (جلوی ساق) پا نیز تاثیر بسزایی دارد و سبب عضلانی شدن ماهیچه ها در این نواحی می گردد.

ماهیچه های قسمت کور که مابین قفسه سینه و لگن قرار دارند و کمک میکنند تا در حالت قائم قرار گیرید در هنگام استفاده از تردمیل سبب عمود نگه داشتن بدن شده و به صورت مجرایی عمل میکنند که باعث انتقال نیرو بین قسمت پایین و بالای بدن میگردد.همچنین عضلات دو سر بازوها و قفسه سینه که در هنگام دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل بالا و پایین میرود و باعث فعالیت این قسمتهای بدن میشود.


روغن کاری تردمیل
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 12:6

روغن کاری تردمیل

روغن کاری تردمیل امری بسیار ساده می باشد که به منظور جلوگیری از فرسودگی تسمه تردمیل صورت می پذیرد و در دو نوع روغن سیلیکون ایرانی و تایوانی قابل ارائه است در این بخش به آموزش روغن کاری تردمیل می پردازیم :

روغن سیلیکون که برای تردمیل امری الزامی است بین نوار نقاله و تخته تردمیل موجب کاهش اصطکاک و روان کار کردن عملیات راه روی تردمیل میگردد که می بایست متناسب با مدت استفاده از دستگاه مورد استفاده قرار گیرد این امر به دلیل افزایش طول عمر تردمیل الزامی می باشد در مدت استفاده ی اولیه از دستگاه نیازی به روغن کاری نیست ولی پس از استفاده ی طولانی ، دستگاه نیازمند روغن کاری می باشد جهت روغن کاری ابتدا سطح زیر نوار نقاله را با دستمال نم دار تمیز کنید و سپس روغن کاری کنید این امر پس از هر 15 - 30 ساعت استفاده از تردمیل به مقدار 1/6 صورت می پذیرد . جهت این کار فاصله 20 سانتی متر از غلطک جلو لبه نوار تردمیل را با دست بلند کنید و با دست دیگر روغندان را به زیر نوار بفرستید سپس روغندان را تا حدی جلو ببرید که سر خروجی روغندان در نزدیکی وسط تردمیل قرار گیرد سپس مقداری از روغن را به صورت خط مارپیچ روی تخته تردمیل بریزید و در حال ریختن روغن دست خود را به سمت بیرون بکشید به ترتیب 20 سانتی متر عقب تر و باز هم 20 سانتی متر عقب تر همین کار را انجام دهید .


چند ساعت قبل استفاده از تردمیل غذا بخوریم؟
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 12:6

همانطور که می دانید انجام ورزش منظم حداقل 3 روز در هفته و در هر روز 30 دقیقه به سلامتی کمک می کند. افرادی که قصد دارند وزن خود را کاهش بدهند باید این زمان را به بیش از 45 دقیقه برسانند. ضمن اینکه می بایست رژیم غذایی مناسبی هم داشته باشند.
به هر حال کسی که روی تردمیل می دود، نباید در حین انجام تمرین بسیار سیر و سنگین یا گرسنه باشد.

چند ساعت قبل استفاده از تردمیل غذا بخوریم؟

بنابراین 2 ساعت قبل از شروع تمرین بهتر است غذای سرشار از کربوهیدرات بخورید تا در طول دویدن بر روی تردمیل احساس ضعف نکنید. کربوهیدرات از اتم های کربن، هیدروژنو اکسیژن تشکیل شده است. نان، سیب زمینی و برنج منابع مهم کربوهیدرات هستند. همچنین کربوهیدرات به انتقال سریع پیام های بدن کمک می کند و باعث چابکی می شود.

خوردن غذای مناسب قبل از ورزش به افزایش استقامت، قدرت عضلات وبهبود سوخت ساز کمک می کند.

همانطور که می دانید تردمیل یک وسیله برای ورزش های هوازی است. در ورزش هوازی، وزرشکار می بایست در زمان طولانی با شدت متوسط فعالیت بکند. بدین ترتیب بدن پس از 15 دقیقه وارد مرحله چربی سوزی خواهد شد.

خوردن فیبر قبل از دویدن بر روی تردمیل بسیار موثر است. فیبرها در هنگام فعالیت به تدریج هضم می شوند و انرژی لازم را برای ورزشکار فراهم می کنند.

خوردن میوه های تازه مانند پرتقال، هندوانه، سیب و... هم 2 ساعت قبل از کار با تردمیل توصیه می شود.
بعد از ورزش نیز خوردن مواد حاوی کلاژن بهترین نوع تغذیه است. حتما با شنیدن کلاژن به

یاد پوستتان افتادید. چون کلاژن مهم ترین ماده سازنده پوست است. علاوه بر این ترکیب اصلی سازنده غضروف، عضلات، استخوان و تاندول ها نیز می باشد. میوه و سبزیجاتی که رنگ سبز پر رنگ دارند، مثل خیار و کرفس همچنین موادی که حاوی ویتامین C هستند، منبع کلاژن می باشند. کلاژن حتی چین و چروک پوست را هم از بین می برد.

متخصصین تغذیه معتقدند افرادی که در انجام ورزش بخصوص دویدن بر روی تردمیل به لاغری فکر می کنند بهتر است پس از اتمام تمرین تا 1 ساعت از خوردن مواد غذایی که حاوی قند، نشاسته و چربی است بپرهیزند. چون پس از فعالیت شدید بدن به سرعت این مواد را جذب خواهد کرد و بیشتر سبب چاقی خواهد شد.

پس از 1 ساعت هم بهتر از مواد غذایی پروتئینی استفاده کنید.

پروتئین، ماده حیاتی برای بازسازی و حفظ بافت ها، سلول ها ودستگاه بدن است. اما پروتئین نباید همراه با چربی باشد. بنابراین گوشت قرمز بدون چربی، مواد لبنی کم چرب و سویا بهترین منابع غذایی ورزشکار هستند.

از طرفی دویدن بر روی تردمیل دمای بدن را بالا می برد. بنابراین ممکن است فرد عرق زیادی بکند؛ به همین دلیل کسانی که بر روی تردمیل می دوند حتما باید یک بطری آب در دسترس داشته باشند و هر چند دقیقه آب بنوشند. این کار الکتروت بدن را متعادل نگه می دارد و به اصطلاح بدن هیدراته می شود.

تنفس درست هم در هنگام دویدن بر روی دستگاه تردمیل بسیار اهمیت دارد. اگر خوب نفس نکشید اکسیژن لازم به بافت ها نمی رسد. در نتیجه عمل سوخت و ساز به خوبی صورت نمی گیرد و از طرفی ممکن است، در بخشی از بدن اسید لاکتیک ترشح شود. ترشح اسید لاکتیک باعث ایجاد درد، کوفتگی و اسپاسم عضله خواهد شد.


 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی