تردمیل جی کی اکسر،خرید تردمیل جی کی اکسر،فروش تردمیل جی کی اکسر،قیمت تردمیل جی کی اکسر
جلوگیری از آسیب هنگام استفاده از تردمیل
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 13:24

یکی از اساسی ترین راه ها برای جلوگیری از فشار و آسیب در هنگام استفاده از تردمیل یا هر وسیله ورزشی دیگر این است که انتخاب درستی داشته باشیم. به گونه ای که این انتخاب مطابق با نیازها و شرایط جسمی بدن کاربر باشد.مثلاً ممکن است یک دستگاه برای فردی بسیار مناسب و کار آمد باشد و همان دستگاه برای کاربردی که شما در نظر دارید یا شرایط وزنی تان مناسب نباشد.

پس قبل از انتخاب و خرید دستگاه ابتدا نیاز بدن خود را بشناسید و بر اساس آن اقدام کنید.
به عنوان مثال برای شخصی معمولی که سابقه زیادی در ورزش کردن ندارد و اطلاعات خاصی نیز در این زمینه در دسترس او نیست، واجب است تا ابتدا در مورد دستگاه انتخابی خود تحقیق کند.فرض می کنیم فردی پس از تحقیق در خصوص وسایل مختلف ورزشی و مقایسه آنها با نیاز بدن خود تصمیم به خرید تردمیل می گیرد در این حالت باید ببینیم چه نوع تردمیلی برای او مناسبتر است .

جلوگیری از آسیب هنگام استفاده از تردمیل

مهمترین نکته در انتخاب تردمیل این است که دستگاه انتخابی شما قابل استفاده برای وزنتان باشد.زیرا تردمیل ها بر اساس قدرت موتور خود قابلیت تحمل وزنهای مختلفی را دارند. بنابراین حتماً وزن خود یا کسی که می خواهد از تردمیل استفاده کند را به فروشنده اعلام کنید تا بر اساس آن دستگاههای مناسب آن وزن را به شما معرفی کند.

قبل از خرید تردمیل مکانی که می خواهید دستگاه را در آن قرار دهید اندازه گیری کرده تا مطمئن شوید فضای کافی برای استفاده از آن در منزلتان وجود دارد. گاهی ممکن است در فروشگاه در مقایسه با تردمیل های بزرگتر و باشگاهی یک دستگاه به نظرتان مناسب برای مکان شما باشد، اما در منزل جای کافی برای قرار دادن آن وجود نداشته باشد.برای افرادی که در خانه خود کودک دارند باید تردمیلی انتخاب کنند که دارای قفل کودک است تا از این بابت خیالشان راحت باشد.

در انجام هیچ کاری حتی ورزش کردن افراط نکنید اگر به مدت طولانی مثلاً چند ساعت بدون داشتن برنامه تمرینی خاصی ورزش کنید باعث صدمه جسمی به شما می شود.

پوشیدن کفش و لباس ورزشی مناسب از ضروریات است.استفاده از یک لباس راحت که دست وپا گیر نباشد و کفشی نرم با داشتن لایه های اضافه کف آن تا حدود زیادی از بروز آسیب دیدگی جلوگیری می کند.استفاده بدون کفش از تردمیل و راه رفتن یا دویدن بر روی آن علاوه بر آسیب دیدگی مفاصل می تواند با داغ شدن کف دستگاه منجر به سوختگی پوست پای شما شود.

مشورت با پزشک خصوصاً برای افرادی که مشکل جسمی خاصی نظیر سابقه بیماری قلبی یا سابقه افزایش یا کاهش فشار خون و... دارند واجب و ضروی ست.گرفتن توصیه ها و برنامه هایی برای ورزش از یک مربی ورزشی نیز می تواند مفید باشد.

پیش از ورزش بدن خود را با استفاده از حرکات کششی یا نرمش سبک یا راه رفتن آهسته بر روی تردمیل گرم و پس از پایان تمرین به مدت 5 دقیقه بر روی تردمیل به آهستگی راه بروید و بدنتان را سرد کنید.نوشیدن آب در طول ورزش اکسیژن رسانی به بدن شما را بهتر میکند.

سعی کنید از انجام یک برنامه ورزشی به مدت طولانی پرهیز کنید مثلا هر چهار هفته یک بار برنامه ورزشی خود را تغییر دهید به این ترتیب هم از انجام یک کار تکراری خسته نمی شوید و هم بدن شما در مقابل یک برنامه تمرینی تکراری مقاوم نمی شود.برای لذت بخش تر شدن تمرین خود می توانید در مدت تمرین به جای نگاه کردن به تایمر دستگاه و انتظار برای گذر زمان به تماشای یک فیلم بپردازید.

اگر تازه کار هستید و عادت به انجام ورزش ندارید بهتر است که در ابتدا سبک تر ورزش کنید تا بدن شما کم کم آمادگی لازم را پیدا کند و پس از آن می توانید با سرعت بیشتر و شیب بالاتر دستگاه ورزش کنید .البته دقت کنید تا هیچ زمانی شیب و سرعت تردمیل را همزمان بالا نبرید زیرا سبب آسیب دیدگی در قسمت مفاصل زانوی شما می شود.

خوب است بعد از خرید هر دستگاهی در ابتدا راهنمای استفاده از آن را با دقت مطالعه کنید تا با نحوه کار آن کاملاً آشنا شوید و زیر و بم استفاده از آن را یاد بگیرید.صفحه کنترل تردمیل اساسی ترین قسمتی ست که باید شیوه کار با ان را کاملاً بیاموزید و به این ترتیب می توانید در طول تمرین برنامه کار با دستگاه و سرعت یا شیب را تغییر دهید جای دکمه اضطراری برای توقف در موارد ضروری تردمیل را یاد بگیرید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.

برای افرادی که در نحوه راه رفتن خود دچار مشکلاتی هستند با استفاده صحیح از این دستگاه می توانند در این زمینه اصلاحاتی انجام دهند. زیرا تسمه گردان تردمیل، شما را وادار به شیوه صحیح راه رفتن می کند.

سعی کنید با تمرین کم کم توانایی های راه رفتن و دویدن تان را بهبود بخشید به گونه ای که کم کم سرعت تمرینات را بالا برده و بدون نگه داشتن دستگیره های دستگاه و تکیه به آن بتوانید تمرینات خود را انجام دهید.


تردمیل و مصارف پزشکی آن
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 13:24

تردمیل را با نام دستگاه دو درجا نیز می شناسند، به دلیل اینکه کاربر می تواند بر روی صفحه متحرک دستگاه (تسمه) ساعتها بدود بدون اینکه حرکتی داشته باشد.تسمه یا همان صفحه اصلی تردمیل متحرک و بدنه آن ثابت است. تردمیلها یا از جنس استیل ساخته شده اند یا آلومینیوم.که نوع آلومینیومی آن سبک تر می باشد.

این دستگاه شامل دو دسته اصلی موتوردار و بدون موتور هستند. نوع بدون موتور تردمیل ها برقی نیستند و صفحه آنها با استفاده از نیروی وزن کاربر به حرکت در می آید. البته کار با آنها مشکل تر از تردمیل های برقی است. قیمت و وزن این تردمیل ها نیز به نسبت تردمیل های برقی سبک تر می باشد. امروزه اغلب افراد از نوع برقی تردمیل که ویژگی ها و امکاناتی زیادی دارد استفاده می کنند.تردمیل کاربردهای زیادی دارد و بسیاری از افراد به منظور داشتن فعالیت ورزشی بری کاهش وزن یا دستیابی به سلامتی از آن استفاده می کنند، برخی ورزشکاران نیز برای حفظ آمادگی جسمانی خود و تمرینات ورزشی از آن بهره می برند و علاوه بر این تردمیل در مصارف پزشکی و بازتوانی افراد نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

تردمیل و مصارف پزشکی آن

یکی از کاربردهای تردمیل در زمینه پزشکی، برای بیماران قلبی ست که فرد بیمار بر روی تردمیل راه رفته و یا می دود و از این راه پزشک می تواند از طریق نمایشگر دستگاه به تعداد ضربان قلب و نحوه فعالیت بدن او دست یابد. این حرکت در علم پزشکی الکتروکاردیوگرافی نامیده می شود.البته در زمانهای گذشته پیش از اینکه از تردمیل به عنوان یک وسیله ورزشی استفاده شود به عنوان یکی از تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت.

یکی از کاربردهای دیگر تردمیل توانبخشی به بیمارانی ست که به دلایلی از جمله سکته مغزی، بیماری پارکینسون یا ام اس دچار مشکلات حرکتی هستند. استفاده از تردمیل برای این افراد می تواند به میزان زیادی در بهبود وضعیت آنها مفید واقع شود.

همچنین برای بیمارانی که مشکلات مفصلی یا استخوانی دارند با نظارت پزشک می توانند از این دستگاه برای بهبود وضعیت خود استفاده کنند.حتی تردمیل های آبی نیز برای این منظور و مصارف پزشکی به بازار عرضه شده است که در این زمینه می تواند بسیار سودمند باشد.

از دستگاه تردمیل در سالن های ورزشی در کنار سایر وسایل فیتنس استفاده می شود که البته طرفداران زیادی نیز دارد.ورود تردمیل خانگی به بازار نیز تا حدود زیادی توانست وضعیت ورزش کردن در میان مردم را بهبود بخشد.استفاده از تردمیل سبب شده است تا مردم بدون صرف وقت در ترافیک برای رسیدن به باشگاهای ورزشی در خانه به ورزش بپردازند البته ترکیب تردمیل با ورزشهای دیگری نظیر دراز نشست و ورزشهای کششی می تواند باشگاه خانگی خوبی برای شما باشد.

تردمیل های برقی به نسبت تردمیل های بدون موتور امکانات بیشتری دارند از جمله آن وجود صفحه نمایشگر است که در طول تمرین تعداد ضربان قلب کاربر،کالری مصرفی او، مدت زمان تمرین، مسافت طی شده و سرعت را نمایش می دهد و با بهره گیری از این اطلاعات می توان برنامه مناسبی برای تمرین داشت.

در اکثر تردمیل های برقی تنها با فشار یک دکمه می توان شیب دستگاه را به میزان دلخواه تغییر داد و حالتی نظیر تپه نوردی را به وجود آورد.که استفاده از آن البته با سرعت کم برای بدن بسیار مفید است و می تواند سبب بالا رفتن متابولیسم و تقویت عضلات پا شود.
به خاطر داشته باشید که هیچگاه نباید شیب و سرعت تردمیل را به طور همزمان بالا ببرید زیرا این کار سبب آسیب به مفلصل زانو می شود.

همانگونه که در ابتدا مطلب نیز یادآور شدیم تردمیل کاربرد های مختلفی دارد، هم جنبه دستیابی به سلامتی و تندرستی و هم تناسب اندام. البته دوندگان حرفه ای دو و حتی فضانوردان برای بالا بردن سطح استقامت بدن خود و هماهنگی عضلات از تردمیل استفاده می کنند.

نکته اساسی در استفاده از هر وسیله ورزشی از جمله تردمیل طریقه صحیح به کارگیری آن است تا برای بدن شما مفید باشد. پس قبل از رفتن بر روی آن دفترچه راهنما را به دقت مطالعه کنید و یا از یک مربی ورزشی در این زمینه راهنمایی بخواهید.

نکات اساسی در انتخاب تردمیل

بهتر است قدرت موتور تردمیل انتخابی شما حداقل 1.5 اسب بخار باشد و حتی برای افراد کم وزن قابلیت تحمل وزن تا 120 کیلوگرم را داشته باشد.به این ترتیب دستگاه پر توان تری دارید و به جز شما افراد دیگر نیز می توانند از آن استفاده کنند.اگر اندام درشتی دارید به ابعاد تسمه تردمیل توجه کنید به گونه ای که به راحتی بتوانید بر روی آن ورزش کنید(تردمیل عریض تری انتخاب کنید).هنگام خرید دستگاه وزن چاق ترین فرد خانواده را در نظر بگیرید و بر اساس آن تردمیل را انتخاب کنید تا در صورت استفاده او به موتور دستگاه فشار وارد نشود.برای راحتی کار با تردمیل شیوه استفاده از دستگاه خصوصاً نمایشگر آن را به خوبی بیاموزید.


بهترین زمان ورزش تردمیل
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 8:11

بعضی از افراد معتقدند بهتر است؛ اگر صبح زود به صورت آهسته و کم فشار بدوند و بدن خود را گرم کنند و پس از آن کم کم به انجام حرکات سنگین تر ورزشی بپردازند. به این ترتیب بدن آنها آمادگی بیشتری کسب کرده و برای انجام کار روزانه محیا میشود.اما عده ای هستند که نمی توانند از خواب صبح بگذرند و پیش از ظهر هم به دلیل گرمای هوا ورزش نمی کنند.این افراد بیشتر مایل هستند تا شبها و بعد از شام ورزش کنند.از آنجاییکه هنوز ارتباط خاصی بین ساعت ورزش و سوزاندن کالری پیدا نشده است شما می توانید در هر ساعتی از روز که مایل هستید به ورزش کردن بپردازید.

بهترین زمان ورزش تردمیل

تنظیم ساعت بدن

بدن هر فرد بر اساس شیوه زندگی و عادت او نظیر ساعت خوابیدن یا بیدار شدن او تعیین میشود،تغییر این ریتم و جابجایی این ساعات کار ساده ای نیست.این تنظیم ساعت بر اساس الگوی شبانه روز و نحوه چرخش زمین تعیین می شود و بر بسیاری از شرایط فیزیکی بدن از جمله سطح هورمونها، تعداد ضربان قلب، فشار خون و دمای بدن تاثیر گذار است و تغییر هر یک از این شرایط به شیوه ای در هماهنگی و آمادگی بدن برای ورزش کردن موثر و پر رنگ است.

یکی از راههای انتخاب زمان مناسب برای ورزش هر فرد این است که از ساعت بدن خود کمک بگیرد تا زمان مناسب برای پیاده روی یا دویدن بر روی تردمیل را به او نشان دهد در واقع این همان ساعتی ست که شما در آن بیشتر از بقیه ساعات شبانه روز مایل به ورزش کردن هستید.

البته عوامل دیگری نظیر شرایط کاری و نحوه زندگی و زمانی که وقت آزاد دارید تا از تردمیل خود استفاده کنید در این انتخاب موثر می باشد.به هر حال شما باید در ورزش کردن زمانی را انتخاب کنید که بتوانید آن را تداوم ببخشید.

هوشیاری در خصوص ورزش صبحگاهی

بعضی از دانشمندان عقیده دارند که اگر برای انتخاب زمان مناسب برای ورزش کردن خود شک دارید و نمی توانید تایمی را انتخاب کنید. بهترین حالت این است که ورزش کردن در صبح زود را برای این کار انتخاب کنید.

تحقیقات نشان داداه است که عادت به ورزش کردن برای کسانی که صبحگاه را برای این کار انتخاب میکنند بیشتر است.در این زمان افراد بیشترین وقت آزاد را دارند و تقریباً زمانی ست که فرد تنها به ورزش کردن اختصاص می دهد و کمتر اتفاق می افتد که در این زمان برنامه دیگری پیش آید که مانع از ورزش کردن شود. البته برای افرادی که استفاده از تردمیل را برای صبحگاه انتخاب می کنند بهتر است تا زمان بیشتری را به گرم کردن خود اختصاص دهند زیرا در این زمان دمای بدن نسبت به سایر اوقات شبانه روز پایین تر است.

اوقاتی که دچار بی خوابی می شوید

به علت همزمان شدن خواب شبانه با ورزش صبحگاهی برخی از افراد نمی توانند در همه روزها به طور مداوم ورزش صبحگاهی انجام دهند، خصوصاً زمانهایی که شب قبل به دلایلی مجور هستند دیرتر بخوابند امکان حذف این برنامه وجود دارد.اگر چه بیرون آمدن از رختخواب و انجام ورزش در ابتدا ممکن است سخت به نظر بیاید اما با چنان لذتی همراه است که بیشتر افراد، بعد از تجربه آن مایل به ترکش نیستند.به این ترتیب زمان خواب شما در شب به ناچار تنظیم می شود و به این ترتیب برای افرادی که دچار بی خوابی هستند درمان مناسبی نیز هست. بدن افراد باید برای خوابیدن آماده باشد این آمادگی شامل دمای بدن و تعداد ضربان قلب ست، به این ترتیب اگر افراد بتوانند شبها زودتر بخوابند بدنشان به مرور زمان به این برنامه عادت می کند.

ورزش کردن در آخر شب نزدیک به زمان خوابیدن همانند خوردن غذا در آخر شب باعث بی خوابی می شود. زیرا سبب می گردد تا هم ضربان قلب و هم دمای بدن بالا رود که این موارد هر دو موجب بی خوابی می شوند.

البته عده دیگری از ورزشکاران به ورزش کردن عصرها بیش از انجام آن در صبحگاه معتقدند .آنها می گویند که در این زمان بدن سریعتر به ریتم موزون ورزشی خود می رسد.

انجام ورزش بلافاصله بعد از خوردن غذا به هیچ عنوان توصیه نمی شود، زیرا در هنگام ورزش خون باید برای اکسیژن رسانی بهتر به ماهیچه ها برسد. اما زمانی که غذا میخورید خون برای کمک به هضم غذا به سمت دستگاه گوارش می رود.بنابراین دانشمندان تاکید دارند تا از ورزش کردن بعد از خوردن وعده های اصلی تا حدود 2ساعت پرهیز کنید.

کشف بهترین زمان ورزش برای هرکس

هنوز دانشمندان به توافق جامعی برای تعیین بهترین زمان ورزش کردن نرسیده اند. اما بهترین حالت برای هر فرد این است که ورزش کردن در ساعات مختلف شبانه روز را امتحان کند و زمانی که برای او از همه مناسب تر است و می تواند ورزش خود را در آن زمان استمرار بخشد را انتخاب کند.در واقع بهترین زمان ورزش برای هر شخص را باید خود او کشف کند.


استفاده از تردمیل در بیماران مبتلا به ام اس
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 8:11

ام اس یکی از بیماریهایی ست که افراد مبتلا به آن دچار اختلالات شناختی میشوند.این اختلال موجب میگردد تا اشخاص در یادگیری و قدرت تصمیم گیری،تمرکز و... دچار مشکلاتی شوند.وجود این مشکلات بر زندگی مبتلایان به این بیماری تاثیرات زیادی می گذارد.از آنجایی که هنوز دارویی جهت درمان قطعی و پیشگیری از بیماری ام اس کشف نشده است،برنامه هایی برای توانبخشی ذهنی این افراد مورد آزمایش قرار گرفته است.

استفاده از تردمیل در بیماران مبتلا به ام اس

از روشهای بسیار مثبت و تاثیرگذار در تعدیل این مشکلات شناختی برای افراد مبتلا به بیماری ام اس انجام تمرینات ورزشی می باشد.طبق تحقیقات به عمل آمده در خصوص انواع تمرینات ورزشی،برخی از این ورزش ها می تواند در بهبود قوای شناختی افراد تاثیر گذار باشد.البته انجام این ورزشها هم برای کلیه افراد جامعه و هم بیمارانی که دارای مشکلاتی در سیستم عصبی خود هستند نظیر جنون،سکته مغزی ،ام اس و... در بهبود وضعیت ذهنی آنها بسیار موثر بوده است.در واقع انجام فعالیتهای فیزیکی موجب می شود تا ارتباطات جدید مغزی صورت گیرد که نه تنها برای مبتلایان به بیماری ام اس و مغزی مفید است بلکه برای افراد عادی نیزدارای همان فواید می باشد.

انجام مطالعات مختلف در خصوص بیماری ام اس با استفاده از تعدادی ورزش هوازی و بی هوازی نظیر راه رفتن بر روی تردمیل ، دوچرخه ثابت و یوگا نشان داد که استفاده از آنها بر روی قدرت تمرکز و توجه افراد مبتلا تاثیر مثبت گذارده اما استفاده از تردمیل بیش از سایر ورزش ها برای بهبود اختلالات شناختی این بیماری موثر بوده است.

بنابراین راه رفتن آهسته بر روی تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس با نظارت و مشورت پزشک متخصص قطعاً تاثیرات مثبتی در بهبود قسمتی از این بیماری دارد.


ورزش با دوچرخه ثابت و تردمیل
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 8:11

اگر این دو دستگاه هوازی را در کنار هم داشته باشید، یعنی هیچ چیزی برای تناسب اندام کم ندارید.

رکاب زدن با دوچرخه ثابت، زمان مشخصی نمی خواهد؛ این وسیله در هنگام صبح، ظهر و شب قابل استفاده می باشد. بر روی دوچرخه ثابت می توانید با توجه به آمادگی جسمانی بدنتان شدت تمرینات را تغییر بدهید و بر روی تردمیل نیز همین طور.

ورزش با دوچرخه ثابت و تردمیل

رکاب زدن بر روی این وسیله، عضلات 4 سر ران، لگن، ساق پا و اندام تحتانی را درگیر می کند و سبب چربی سوزی در ناحیه پهلو ها و شکم می شود؛ به همین دلیل برای تناسب اندام بسیار مفید است. همچنین دوچرخه ثابت یا اسپینینگ در ایجاد انگیزه برای سایر فعالیت های روزمره موثر می باشد. بهبود عملکرد قلبی- عروق بدن و گردش خون در همه نقاط یکی دیگر از ویژگی های این دستگاه به حساب می آید. بر روی دوچرخه ثابت شما می توانید سطح شدت تمرین و قدرت لازم برای ادامه تمرین را مدیریت کنید. استفاده از اسپینینگ کار راحتی است و همه اعضای خانواده می توانند با این دستگاه کار کنند.

تردمیل نیز فواید زیادی دارد؛ این دستگاه برای ورزش هوازی که وضعیت قلبی- عروقی را بهبود می بخشد، موثر است. تردمیل دویدن بر روی زمین را برای افراد شبیه سازی می کند. در حالیکه بر روی تردمیل 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب در اختیار کاربر قرار دارد و با افزایش هر کدام از این 3 فاکتور می تواند شدت تمرین را بیشتر بکند. با استفاده صحیح از این دستگاه، علاوه بر چربی سوزی و کاهش وزن، عضلات داخل و خارج ران و باسن تقویت می شوند. کار بر روی تردمیل انرژی بدن را افزایش می دهد و مانع بروز افسردگی و اختلال خواب می گردد.

اگر شما تردمیل و دوچرخه ثابت را در کنار هم داشته باشید و به طور روزمره از آن ها استفاده کنید، ظرف مدت 3 ماه به نتایج بسیار مطلوبی دست خواهید یافت و تغییرات چشمگیری را در بدن خود حس می کنید. برای کار با این دو دستگاه بهتر است تمرین با تردمیل شروع شود، زیرا تردمیل و به طور کلی دویدن، سریع تر از هر ورزش دیگری بدن را گرم خواهد کرد. کافی است به مدت 5 دقیقه با سرعت 4 کیلومتر در ساعت بر روی این دستگاه راه بروید، سپس سرعت خود را به 7 کیلومتر در ساعت برسانید، 1 الی 2 دقیقه با این سرعت بدوید و دوباره سرعت را کم کنید. بعد از یک دقیقه آرام راه رفتن بدن شما کاملا گرم شده است و می توانید به ادامه برنامه بپردازید.

بهتر است حدود 15 دقیقه با سرعت متوسط و نسبتا زیاد بر روی تردمیل بدوید و بعد به آرامی دستگاه را متوقف کرده و به سراغ دوچرخه ثابت بروید. بر روی دوچرخه ثابت هم به صورت اینتروال کار کنید. یعنی گاهی سرعت را به حداکثر توان خود برسانید و تا آنجا که می توانید ادامه بدهید و پس از 2-3 دقیقه با کم کردن سرعت، یک دقیقه استراحت فعال داشته باشید. 20 دقیقه به همین ترتییب بر روی دوچرخه ثابت کار کنید و دوباره تمرینات را با تردمیل ادامه بدهید. این بار چون بدن شما گرم هست 15 دقیقه تمرین اینتروال لنجام بدهید و سپس 15 دقیقه با دوچرخه ثابت کار کنید.

عمل سرد کردن بهتر است بر روی دوچرخه ثابت انجام بشود چون کار با این دستگاه تمرین کم برخورد محسوب می شود و تمام شدن تمرین با ورزش کم برخورد به نفع بدن است. حتی اگر می خواهید زمان تمرین را افزایش بدهید یا برنامه تمرینی دیگری دارید، به خاطر داشته باشید همیشه ورزش را با تردمیل شروع کنید و با دوچرخه ثابت به پایان برسانید.

کسانی که این دو وسیله را در منزل دارند، دیگری نیازی نیست به باشگاه بروند. این دو وسیله مکمل یکدیگرند و با آن ها می شود یک تمرین ورزشی کامل انجام داد و به نتایج فوق العاده ای رسید.

کاهش وزن و تناسب اندام با انجام ورزش منظم و روزمره بر روی این دو دستگاه هوازی کاملا قابل دسترسی است. توجه داشته باشید در هنگام کار با این وسایل، کفش و لباس مناسب ورزشی بپوشید و هرگز با پای برهنه با چنین دستگاه هایی کار نکنید. 20 دقیقه قبل از ورزش حتما آب بنوشید و در طول مدت تمرین نیز یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هر چند دقیقه آب بخورید. این کار دمای بدن شما را متعادل نگه می دارد و باعث می شود اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به بافت ها برسد.

اگر فرصت دارید صبح ها به صورت ناشتا 20 دقیقه با دوچرخه ثابت کار کنید و سپس دوش بگیرید و شب ها نیز بعد از شام 10 الی 20 دقیقه بر روی تردمیل راه بروید. تمرینات پرشدت و طولانی را برای بعد از ظهر بگذارید. 2 ساعت پس از ناهار بهترین زمان برای انجام تمرینات سنگین است.


چگونه فقط با راه رفتن بر روی تردمیل لاغر شویم؟
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 8:10

افرادی که به هر دلیلی نمی توانند بدوند، می توانند با راه رفتن بر روی دستگاه تردمیل، وزن خود را کاهش بدهند. تحققات نشان داده راه رفتن منظم و به طور روزمره بیش از سایر ورزش ها که به صورت نامنظم یا یک روز در میان انجام می شوند، در کاهش وزن موثر می باشد. همچنین بررسی های بیشتر نشان داده است، افرادی که مدت طولانی به صورت روزمره به راه رفتن می پردازند، شاخص توده BMI کمتری دارند؛ یعنی در مقایسه قد با وزنشان، چاقی کمتری در آنان دیده می شود. متخصصین ورزشی در توضیح این مسئله می گویند: فعالیت راه رفتن برای افراد راحت تر از دویدن و ورزش های دیگر است؛ به همین علت کسانی که این فعالیت را آغاز می کنند در انجام آن پایداری به خرج می دهند.

چگونه فقط با راه رفتن بر روی تردمیل لاغر شویم؟

درست است روند وزن از دست دادن با راه رفتن تنها، نسبت به سایر ورزش ها کند تر می باشد، اما اغلب افراد وقتی به این ورزش رو می آورند، به طور مداوم آن را انجام می دهند. خصوصا کسانی که بر روی تردمیل به راه می روند. چون دیگر بدی آب و هوا یا تاریکی مانع آن ها نمی شود.

راه رفتن با ریتم تند و همراه با گوش دادن به موسیقی پر انرژی در تقویت عملکرد قلبی- عروقی بدن بسیار موثر می باشد. با داشتن یک تردمیل خانگی این کار به صورت یک عادت روزانه درمی آید. درست مانند مسواک زدن و دیگر تا مدتی راه نروید، نمی توانید با خیال راحت بخوابید.

وقتی فردی تحرک ندارد، سوخت و ساز بدنش کند می شود و کالری کمتری در روز از دست خواهد داد. اگر یک مقدار کالری دریافتی را کم کنید و هر روز حدود 45 دقیقه بر روی تردمیل راه بروید، در مدت کوتاهی متوجه تغییرات چشمگیری در بدن خود خواهید شد.

راه رفتن در هنگام صبح برای بدن بسیار مفید است. بعد از راه رفتن در صبح مجبور می شوید برای ادامه فعالیت ها و ملاقات های خود دوش بگیرید، این کار به از بین بدن چربی های بدن کمک زیادی می کند. راه رفتن علاوه بر تناسب اندام در نشاط روحی و سرزندگی انسان نیز نقش دارد.

در حین انجام این تمرین سعی کنید مدتی سریع تر از ریتم معمولی خود راه بروید و بعد از 10 دقیقه دوباره سرعت خود را کم کنید. به این ترتیب اکسیژن بیشتری وارد بدن شما خواهد شد و اکسیژن بیشتر به بهبود متابولیسم بدن کمک می کند. در هنگام راه رفتن بر روی تردمیل قامت خود را صاف نگه دارید و شکم را به داخل بدهید؛ این کار فرم مطلوبی به بدن شما می دهد و راست قامت تر به نظر خواهید رسید.

20 الی 30 دقیقه قبل از شروع تمرین یک لیوان آب بنوشید و در حین ورزش هم یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هر چند دقیقه آب بخوردید. نوشیدن آب، دمای بدن را متعادل نگه می دارد وسبب می شود اکسیژن بیشتری به سلول ها برسد.

سطح نرم و انعطاف پذیر تسمه تردمیل سبب می شود در هنگام راه رفتن فشار کمتری به مفاصل بدن کاربر وارد بشود. راه رفتن برای افرادی که از آمادگی جسمانی مناسبی برخوردار نیستند و یا اضافه وزن زیادی دارند، بهترین فعالیت است. همچنین افراد سالمند که به احتمال زیاد دچار پوکی استخوان هستند برای ایمنی بیشتر باید فقط راه بروند. دلیل مرگ نا به هنگام و بستری شدن اغلب کسانی که بیش از 65 سال دارند، پایین آمدن کیفیت زندگی و اعتماد به نفس در آن ها است. ورزش به افراد سالمند نیز این فرصت را می دهد که احساس بهتری نسبت به خودشان داسته باشند. راه رفتن برای اشخاص مسن یک فعالیت فیزیکی مفید است و کیفیت زندگی آنان را افزایش می دهد.

15 دقیقه راه رفتن بر روی تردمیل بعد از شام، کلسترول و تری گلیسرید را پایین می آورد و سبب خون رسانی به کل بدن و تقویت دستگاه گردش خون می شود. چون در هنگام راه رفتن اکسیژن بیشتری وارد بدن می شود؛ در نتیجه با سوزاندن کالری تازه به دست آمده می توان از انباشته شدن چربی در شکم و پهلوها پیشگیری کرد. همچنین راه رفتن پس از شام، به هضم بهتر غذا کمک می کند و قند خون با این کار کنترل می شود.

راه رفتن به خودی خود بهترین ورزش است و هرگاه بخواهیم این تمرین را پر تحرک تر بکنیم، امکان آن وجود دارد. وقتی کاربر بر روی تردمیل راه می رود، 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب را در اختیار دارد و با افزایش هر کدام از این 3 عنصر می تواند شدت تمرین را بالا ببرد. شدت تمرین نیز ّبه آمادگی جسمانی فرد بستگی دارد. هرچه فرد بیشتر ورزش کند به آمادگی جسمانی بیشتری دست پیدا خواهد کرد. افرادی که برای مدتی راه رفتن را شروع کرده اند، کم کم می توانند سرعت خود را بیشتر کنند و نتیجه بهتری از این فعالیت بگیرند. راه رفتن در سنین جوانی برای پیشگیری از پوکی استخوان بخصوص در زنان ضروری است.


بهترین برندهای تردمیل
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 13:7

در این جا تعدادی از بهترین برندهای تردمیل خانگی و باشگاهی را با پاره ای از توضیحات در اختیار علاقمندان به این دستگاه پر طرفدار، قرار می دهیم. البته این روزها برندهای تردمیل در بازار بسیار متنوع هستند و ما فقط به برترین های تردمیل می پردازیم.

بهترین برندهای تردمیل

تردمیل پاندا Panda

تردمیل پاندا در کشور چین و با استفاده از فناوری تایوان تولید می شود، این تردمیل ها اصولاً 6 کاره هستند و  انواع مختلف باشگاهی و خانگی دارند. یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش از ویژگی های این محصول پرطرفدار می باشد.قیمت تردمیل های پاندا بسته به قدرت موتور و ویژگی های خاص آن متغییر است.از امکانات ویژه این تردمیل که در برخی از انواع آن وجود دارد می توان به ماساژور برقی، پایه دراز و نشست، دمبل، چرخ مسگری، امکان پخش موسیقی و... اشاره کرد. همچنین مانیتور موجود در این تردمیل ها دارای قابلیت نمایش سرعت، مسافت، زمان ، کالری مصرفی و تعداد ضربان قلب نیز می باشند.

تردمیل توربو فیتنس Turbofitness

تردمیل  های توربو فیتنس در کشور تایوان تولید می شوند و دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند. این تردمیل ها انواع مختلفی در مصارف باشگاهی و خانگی دارند.کمترین قدرت موتور در تردمیل های توربو فیتنس 1.8 اسب بخار است و بیشترین قدرت موتور آن 3.2 اسب بخار می باشد.این تردمیل ها دارای 9 برنامه ورزشی هستند و در 2 مدل تک کاره و شش کاره تولید و به بازار عرضه می گردند.امکانات تردمیل های 6 کاره تخت شنا، کش ایروبیک، پایه دراز نشست، ماساژور قلبی و مسگری می باشد. 

تردمیل آیرون مستر IronMaster

تردمیل آیرون مستر در کشور چین تولید می شود و دارای دو سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش است.این تردمیلها در دو نوع باشگاهی و خانگی تولید می شوند و بیشترین قدرت آنها دارای 6 اسب بخار است. همانند تردمیل های دیگر این تردمیل نیز قابلیت تنظیم شیب و سرعت برای استفاده از برنامه های تمرینی مختلف را دارد.همه مدل های تردمیل آیرون مستر دارای 12 برنامه مختلف ورزشی هستند. 

تردمیل جی کی اکسر Jkexer

تردمیل های جی کی اکسر در کشور تایوان تولید می شوند و قابلیت تحمل وزن تا 150 کیلوگرم را دارند.این محصول دارای کیفیت بالایی ست و 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارد.تردمیل های جی کی اکسر دارای مانیتور نمایش جهت سرعت، مسافت، زمان، کالری مصرفی و تعداد ضربان قلب می باشند.همچنین 12 برنامه مختلف ورزشی دارند که افراد با توجه به شرایط فیزکی و آمادگی بدن خود می توانند از آن استفاده کنند. همچنین چرخهایی جهت جابجایی راحت تر دستگاه در زیر آن تعبیه شده است.

تردمیل فلکسی فیت Flexi Fit

این تردمیل ها، توسط کشور چین تولید شده و کشورمان بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. انواع خانگی و باشگاهی آن در بازار موجود می باشد. قدرت موتور همه ی تردمیل های فلکسی فیت یکسان نیست. معمولا این دستگاه با یک سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش به مشتری عرضه می شود. این تردمیل ها دارای انواع مختلف باشگاهی و خانگی با قدرتهای مختلف موتور می باشند. بسته به کارایی و قدرت موتور این تردمیلها قیمت های مختلفی دارند.

تردمیل مجیکال Magical

این تردمیل ها، در کشور چین ساخته شده و تحت لیسانس کشور تایوان قرار دارند. در ابتدا همه مراحل ساخت این تردمیل ها در کشور تایوان انجام می شد؛ اما کشور چین تولید این محصول را برعهده گرفت. این تردمیل ها شامل یک سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش می شوند. تردمیل های مجیکال در 2 نوع خانگی و باشگاهی تولید می شوند و از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

تردمیل تاپ شیب Top Shape

این تردمیل از برندهای مطرح و پرطرفدار ساخت شده توسط کشور چین می باشد که دارای یک سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش است.علاوه بر قیمت مناسب که از ویژگی های مهم این محصول می باشد تردمیل تاپ شیب مجهز به امکاناتی نظیر ویبره، چرخ مسگری، پایه دراز نشست و... می باشد.

تاپ فرم Top Form

تردمیل تاپ فرم ساخته شده توسط کشور چین و از با کیفیت ترین تردمیل های تولیدی کشور چین می باشد که گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش 5 ساله دارند. بیشتر تردمیل های تاپ فرم چند کاره هستند و جهت استفاده به عنوان تردمیل خانگی انتخاب خوبی ست. از امکانات خاص تردمیل های تاپ فرم پایه دراز نشست، چرخ مسگری ، ویبره و... می باشد.

تردمیل پاورفرست Power First

این تردمیل ها در کشور تایوان تولید می شوند و دارای کیفیت بسیار خوبی هستند که با یکسال گارانتی و 5 سال خدمات، به فروش می رسند.این محصول تایوانی در 2 نوع تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی محصولات خود را به بازار عرضه می کند و با توجه به میزان مبلغ پرداختی دارای چندین مدل با ویژگی ها و امکانات متنوع می باشد. 

تردمیل پروتئوس Proteus

این تردمیل ها محصول کشور چین هستند و از بهترین دستگاه های موجود در کشورمان به حساب می آیند. ارزان ترین مدل این تردمیل ها PMT4000 است. تردمیل پروتئوس شامل یک سال گارانتی و 3 سال خدمات پس از فروش می شود.

تردمیل بادی اسکالپچر Body Sclupture

تردمیل های بادی اسکالپچر در کشور چین تولید می شوند و یک سال گارانتی وخدمات پس از فروش پنج ساله دارند. این برند تردمیل دارای موتورهایی با قدرت متفاوت و قیمت های مختلفی می باشند.

تردمیل فورد Ford

تردمیل های فورد ساخت کشور تایوان می باشند و از کیفیت و استقامت بالایی برخوردارند،اما استفاده از این محصول به دلیل قیمت نسبتاً بالایی که دارد زیاد در کشور ما رایج نیست. تردمیل های فورد دارای یکسال گارانتی تعویض قطعه هستند و انواع باشگاهی و خانگی دارند.

تردمیل تایتان فیتنس Titan

تردمیل تایتان فیتنس ساخت شده توسط کشور تایوان هستند و بیشتر آنها مجهز به دستگاه ماساژورند.این تردمیل های تایوانی دارای 15 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش هستند که کیفیت و قدرت بالای این دستگاهها را به اثبات می رساند.این محصول دارای تنوع قیمتی زیادی است. 

تردمیل تن آرا Tan Ara

به دلیل نام این محصول بسیاری از افراد گمان میکنند تردمیل های تن آرا ساخت کشور ایران است، در حالیکه اینگونه نیست.این تردمیل ها در کشور چین تولید می شوند.تردمیلهای تن آرا دارای یکسال گارانتی و خدمات پس از فروش 3 ساله هستند.


چگونه 4 کیلو با تردمیل در ماه وزن کم کنیم؟!
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 13:7

دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل با کاهش وزن رابطه مستقمی دارد. البته 4 کیلو وزن کم کردن در ماه، کمی سخت به نظر می رسد؛ اما غیر ممکن نیست. مهم ترین مسئله این است که به طور روزانه ورزش کنید و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. هرگاه بتوانید 3500 کالری در روز بسوزانید، 450 گرم چربی از دست می دهید. بنابراین برای 4 کیلو وزن کم کردن در طول ماه، می بایست بیش از 3500 کالری از دست بدهید.

قبل از شروع این برنامه وزن خود را اندازه بگیرید و در پایان ماه دوباره بر روی ترازو بروید تا ببینید برنامه شما تا چه اندازه کارساز بوده است. اینکار سبب ایجاد انگیزه و موفقیت بیشتر خواهد شد.

وقتی بر روی تردمیل کار انجام می دهید، میزان کالری سوزانده شده بدنتان بر روی مانیتور دستگاه ثبت خواهد شد؛ این کالری سوزانده شده را هر روز یاد داشت کنید. به کالری مواد غذایی را که میل می کنید، نیز توجه داشته باشید. برای کاهش وزن، باید حداقل 250 تا 500 کالری بیشتر از آنچه به دست می آورید، بسوزانید. مثلا اگر فردی 1750کالری به صورتع طبیعی می سوزاند باید 1500 کالری بخورد. اگر هم زمان با کاهش کالری، از تردمیل هم استفاده کنید، مطمئن باشید لاغر خواهید شد.

چگونه 4 کیلو با تردمیل در ماه وزن کم کنیم؟!

بدن هر انسانی برای برای زنده بودن، حتی در حالت خواب هم کالری می سوزاند. به این کالری سوزی در حالت استراحت کامل BMR بدن می گویند. در حالت عادی یک فرد 70 کیلویی در 8 ساعت خواب حدود 184 کالری می سوزاند. جالب است بدانید، تمرینات هوازی اگر به درستی انجام شوند، BMR بدن را افزایش می دهند؛ یعنی شما حتی در خواب هم چربی می سوزانید. افزایش توده عضلانی در بدن، می تواندBMR را تا 15 درصد بیشتر بکند.

برای 4 کیلو وزن کم کردن در ماه، باید حداقل 6 روز در هفته و در روز یک ساعت، بر روی تردمیل کار کنید . ورزش بر روی تردمیل، بسته به شدت تمرین باعث می شود بین 600 تا 800 کالری از دست بدهید. این عدد بسیار کمک کننده است. اگر به هر دلیلی نمی توانید در روز یک ساعت ورزش کنید، می توانید این زمان را به 2 قسمت 30 دقیقه ای تقسیم کنید. مثلا صبح 30 دقیقه و عصر 30 دقیقه تمرین انجام بدهید. هر چه بیشتر کالری بسوزانید، چربی بیشتری از دست خواهید داد. کم تحرکی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. ورزش های با وقفه در راه چربی سوزی کارسازتر از تمرینات بدون وقفه هستند. وقتی بر روی تردمیل می دوید، گاهی سرعت را تا آنجا که می توانید بالا ببرید و از نهایت توان خود بهره ببرید. 1 تا 3 دقیقه در این حالت باقی بمانید، سپس سرعت خود را کم کنید.

ورزش به تدریج آمادگی جسمانی شما را افزایش خواهد داد. وقتی آمادگی جسمانی بیشتری داشته باشید، قادر خواهید بود شدت تمرین را افزایش بدهید و کاهش وزن به طور تساعدی اتفاق ما افتد. حتی اگر به کاهش وزن تساعدی نرسید، با یک کیلو وزن کم کردن در هفته، طی چند ماه، اندام متناسب تری خواهید داشت.

در طول دوران کاهاش وزن هرگز ناامید نشوید؛ اگر یک بار رژیم خود را شکستید، می توانید با بیشتر ورزش کردن آن را جبران کنید. تردمیل برای کاهش وزن وسیله بسیار مناسبی است. شما با داشتن یک تردمیل خانگی، در هر زمان از شبانه روز که اراده کنید، می توانید به ورزش بپردازید. دیگر بدی آب و هوا، تاریکی، نبودن امنیت و ... مانع ورزش شما نخواهد شد.

بعضی از تردمیل ها مجهز به یک پایه مخصوص برای انجام حرکت دراز و نشست هستند. داراز و نشست در حالتی که پس از دویدن، هنوز بدنتان گرم هست، تاثیر فوق العاده ای دارد. حتی اگر این پایه مخصوص را هم ندارید با کمک وسایل دیگر سعی کنید در انتهای تمرین یا در فواصل تمرینات با وقفه، تا آنجا که می توانید، داراز و نشست بزنید. در زمان کمتر از 3 ماه، شکم شما به طور چشمگیری کوچک خواهد شد. هرگز برای ورزش کردن و داشتن اندامی متناسب و مهم تر از همه سلامت جسمی و روحی دیر نیست.


برنامه کار با تردمیل، برای افراد با اضافه وزن بالا
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 13:7

سرعت اغلب تردمیل ها تا 16 کیلومتر در ساعت قابل افزایش است و بعضی از آن ها تا 20 کیلومتر در ساعت را هم جواب می دهند؛ اما این سرعت ها برای افرادی که وزن بالایی دارند و یا تازه کار هستند، مناسب نیست. البته این وسیله برای کاهش وزن و شروع ورزش های هوازی دستگاه مناسبی محسوب می شود و دسترسی آسان به آن در تمام مدت شبانه روز، از مزیت های تردمیل خانگی است. با داشتن این دستگاه در منزل دیگر نمی توانید بهانه بیاورید، آب و هوا مناسب نیست، هوا تاریک است، امنیت وجود ندارد و....

20 دقیقه کار بر روی تردمیل به طور روزمره، وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. این دستگاه عملکرد قلبی- عروقی و تنفسی بدن را بهبود می بخشد و باعث می شود در کنار یک رژیم غذایی مناسب به مرحله , و کاهش وزن برسید. دویدن در سطح نرم و صاف به نفع افراد چاق است، زیرا در این حالت فشار کمتری به مفاصل آن ها وارد می شود.

برنامه کار با تردمیل، برای افراد با اضافه وزن بالا

اگر بافت های بدن تحت فشار بیش از حد قرار بگیرند، ممکن است آسیب ببینند. دویدن بر روی سطح پوشش دار تردمیل به افراد چاق فرصت می دهد با فشار کمتری کار کنند؛ ضمن اینکه بر روی تردمیل 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب نیز در اختیار کاربر می باشد و می تواند با استفاده از این 3 فاکتور و اطلاعات ارزشمندی که مانیتور دستگاه در مورد کالری سوزانده شده، مسافت طی شده و ضربان قلب به او می دهد، الگوی ورزشی مناسبی برای خود طراحی کند. همچنین تردمیل طریقه گام برداشتن افراد تازه کار را اصلاح می کند و امنیت بیشتری دارد.

برای اینکه کاهش وزن و سایز خود را متوجه بشوید می بایست حداقل 3 ماه به طور منظم بر روی این دستگاه کار کنید. اطلاعات کنسول تردمیل، برای شما بسیار مهم است؛ با استفاده از این اطلاعات می توانید شدت تمرینات را بالا ببرید. اگر در یک هفته اول، فقط با سرعت 4 کیلومتر در ساعت کار می کردید، در هفته دوم این سرعت را به 5 کیلومتر در ساعت برسانید. در این صورت خواهید دید در همان زمان ثابت کالری بیشتری سوزانده اید.

کم کردن وزن، باید یک هدف بلند مدت باشد. همان طور که شما طی مدت طولانی دچار اضافه وزن شدید، برای کاهش آن نیز باید زمان بگذارید. کاهش وزن یعنی افزایش کالری سوزانده شده؛ بنابراین شما باید با بالا بردن شدت تمرین، میزان کالری سوزی بدن خود را افزایش بدهید. این مسئله یا با افزایش سرعت و یا با افزایش زمان تمرین اتفاق می افتد. البته افزایش تدریجی هر 2 فاکتور زمان و سرعت بهترین گزینه برای افزایش شدت تمرین است. پس از مدتی برای ایجاد تنوع می توانید، گاهی شیب دستگاه را نیز بیشتر کنید. توجه داشته باشید راه رفتن بر روی شیب بالا مانند ورزش تپه نوردی فشار زیادی به زانو ها و سایر مفاصل پا و کمر وارد می کند. هرگز بر روی شیب زیاد با سرعت ندوید.

وقتی شما فقط داراز کشیده ایدو هیچ حرکتی ندارید، برای زنده بودن مقداری کالری از دست می دهید که به آن BMR گفته می شود. برای به دست آوردن عددBMR بدن خود؛ مردها وزن خود را در عدد10 ضرب کنند و بعد 2 برابر افزایش بدهند؛ عدد به دست آمده کالری است که برای زنده بودن می سوزانید. خانم ها وزن خود را در عدد 10 ضرب کنند و معادل وزن خود را به این عدد بیفزایند و BMR خود را به دست بیاورند. کالری که از خوردن غذاهای مختلف در طول شبانه روز کسب می کنید، چقدر است؟ با ایجاد یک تعادل منفی بین BMR خود و کالری به دست آمده، می توانید وزن کم کنید. وقتی روی تردمیل در حال ورزش هستید، کالری از دست رفته شما مشخص است. بنابراین با یک رژیم غذایی سبک امکان کاهش وزن فراهم می شود.

برای وزن کم کردن عجله نداشته باشید؛ تناسب اندام بخشی از زندگی شما است؛ سلامتی جسمانی و روحی نیز به همان اندازه و حتی بیشتر از آن اهمیت دارد.

قبل از شروع تمرین ورزشی، بدن خود را گرم کنید. ابتدا یک سری حرکات کششی بر روی قسمت های مختلف بدن انجام بدهید. سپس روی تردمیل بایستید و دستگاه را روشن کنید. سرعت دستگاه را بر روی 3 کیلومتر در ساعت بگذارید. 3 دقیقه در همین حالت راه بروید. سپس سرعت را به 5 کیلوتر در ساعت برسانید و 2 دقیقه، به تند راه رفتن ادامه بدهید. آنگاه دوباره سرعت را پایین بیاورید و 2 دقیقه دیگر در این حالت راه بروید. اگر سالم و جوان هستید، در همان جلسات اول می توانید گاهی با سرعت 7 کیلومتر در ساعت کار کنید و هر 5 دقیقه یک بار سرعت را تا عدد 4 پایین بیاورید. به این نوع تمرینات، تمرینات تناوبی یا اینتروال می گویند. ولی اگر سن شما بیش از 50 سال است یا سابقه آسیب دیدگی در کمر یا زانو دارید، برای رسیدن به این سرعت، باید آمادگی جسمانی خود را بالا ببرید و این کار بیش از یک ماه زمان می برد.

البته برای همه افراد نمی توان یک برنامه ورزشی یکسان ارائه داد. ولی به طور کلی افراد آسیب دیده، افراد مسن و کسانی که اضافه وزن بالایی دارند، می بایست تمرینات خود را با شدت کم شروع کنند.

به بدن خود گوش بدهید، بدن شما در مواقع لزوم به شما هشدار خواهد داد. در هنگام ورزش، دردهای زیاد واحساس کشیدگی بیش از حد را جدی بگیرید. در طول تمرین شما باید فقط به آستانه درد برسید. درد زیاد، هشداری است در مود اینکه یا شدت تمرین یا حرکات اشتباه هستند. هرگز بدون به پا داشتن کفش مناسب بر روی تردمیل نروید. در طول تمرین یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هراز گاهی آب بنوشید تا دمای بدنتان متعادل باقی بماند. اگر احساس سرگیجه و سیاه رفتن چشم پیدا کردید، ابتدا سرعت تردمیل را کم کرده و بعد آن را متوقف کنید. پس از اتمام تمرین برای برگشت به حالت عادی، بدن را با حرکات کششی سرد نمایید.


چند نکته در مورد دویدن بر روی تردمیل
نوشته شده توسط هایپر جیم در ساعت 13:7

وقتی شخصی بر روی تردمیل می دود، 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب را تحت کنترل خود دارد. ضمن اینکه می تواند همه مراحل دویدن را ثبت کند و تمرین خود را با جلسات قبل، مورد مقایسه قرار بدهد. اما تفاوت دویدن بر روی زمین با دویدن با تردمیل ، در این است که شما بر روی تردمیل امکان تغییر مسیر و کم کردن نا گهانی سرعت را ندارید . البته سرعت بر روی تردمیل نیز با فشار یک دکمه کم و زیاد می شود؛ اما وقتی بر روی زمین می دوید، به محض اینکه بدن تان خسته بشود، سرعت کاهش می یابد. پس روی تردمیل شما باید به جای بدن خود تصمیم بگیرید و عمل کنید.

بسیاری از افراد به دلیل ترس از آسیب دیدگی زانو از دویدن بر روی تردمیل، خودداری می کنند. ولی این ترس منطقی نیست. درست مانند کسانی که به دلیل مهارت نداشتن درراندن اتومبیل، از رانندگی وحشت دارند. بنابراین اگر مهارت های لازم برای استفاده از این دستگاه را کسب کنید؛ تردمیل هیچ آسیبی به بدن شما نمی رساند و می توانید با آن از فواید ورزش هوازی و ایروبیک بهرمند بشوید.

دویدن از جمله ورزش هایی است که فشار زیادی بر مفاصل بدن، به خصوص زانوها و مچ پا وارد می کند. اگر دچار اضافه وزن زیاد، ساییدگی غضروف یا آرتوروز هستید، می بایست در انجام این ورزش احتیاط کنید. حتی افراد سالم هم نباید در شروع ورزش، تمرین را با شدت بالا آغاز کنند.

چند نکته در مورد دویدن بر روی تردمیل

اغلب کسانی که بر روی تردمیل یا سایر وسایل بدنسازی کار می کنند، مراقب رطوبت بدن، گرما و تعرق خود نیستند و این مسئله ممکن است موجب گرمازدگی و افت فشار در آنان بشود. هرگاه تصمیم دارید بر روی تردمیل بدوید ابتدا بدن خود را با یک سری حرکات کششی پویا و راه رفتن آرام بر روی این دستگاه گرم کنید. در طی زمان ورزش، یک بطری آب در دسترس خود داشته باشید و هر چند دقیقه آب بنوشید. این کار دمای بدن شما را متعادل نگه می دارد و باعث می شود اکسیژن تازه به بافت ها برسد.

هرگز با پای برهنه و یا بدون به پا داشتن کفش ورزشی مناسب، بر روی تردمیل نروید. همواره گیره ایمنی دستگاه را که باعث اندازه گیری ضربان قلب شما می شود، به خود متصل کنید. اگر در حین دویدن سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم، حس کردید، دستگاه را متوقف کرده و از آن پایین بیایید. هیچ گاه، به یک باره تمرین با سرعت بالا را قطع نکنید. پس از اتمام ورزش با راه رفتن آرام بر روی دستگاه و حرکات کششی پویا بدن را سرد کنید.

روی تردمیل به درستی گام بردارید؛ قدم های شما نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشند. تا وقتی هنوز تعادل خود را به دست نیاورده اید دسته های دستگاه را بگیرید، اما در هنگام دویدن می بایست دسته ها را رها کنید. اگر نمی توانید بدون گرفتن دسته ها بدوید، اندازه سرعت شما اشتباه است.

با پاشنه بروی دستگاه ندوید؛ در هنگام شروع هر گام سینه پا باید بر روی سطح تسمه قرار بگیرد. مرکز ثقل بدن خود را پیدا کنید و برای جلوگیری از نیروی مخالف بر مچ و زانو ها، روی فرود پاها متمرکز بشوید و خیلی جلوتر از بدن خود پاهایتان را فرود نیاورید.

گاهی سرعت و شیب دستگاه را تغییر بدهید تا تمرینات تان از یکنواختی خارج بشود. از دویدن طولانی بر روی شیب های بالا اجتناب کنید. فقط 5 دقیقه می توانید بر روی شیب بالاتر از 6 درصد بدوید؛ در غیر این صورت فشار زیادی بر مفاصل زانو و کمر وارد می شود. البته راه رفتن آرام بر روی شیب زیاد، تمرین قدرتی محسوب می شود و برای افراد سالم مانعی ندارد. تازه کارها وقتی می خواهند ورزش بر روی تردمیل را شروع کنند، باید مواظب حفظ تعادل خود باشند و با تمرینات کم شدت پیش بروند و به تدریج بر شدت تمرینات خود بیفزایند.

وقتی بر روی تردمیل کار می کنید به دمای اتاق توجه داشته باشید. بهتر است دمای اتاق کمی خنک باشد، چون در حین کار، دمای بدن شما بالا می رود و دچار شوک گرمایی می شوید. سعی کنید در یا پنجره را باز بگذارید تا اکسیژن تازه واردا اتاق بشود.

کاربرد اشتباه تردمیل باعث دلزدگی و خستگی منفی می شود. حتما یک برنامه مناسب برای خود داشته باشید و طبق برنامه پیش بروید. هرچه بیشتر با این وسیله کار کنید، آمادگی جسمانیتان افزایش پیدا می کند و عملکرد قلب- عروقی بدن بهبود خوادهد یافت . این ورزش به نفع سیستم تنفسی شما نیز هست؛ چون کار با تردمیل یک ورزش هوازی محسوب می شود.


 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی